Prawidłowa kategoria

Nazwy kategorii wskazują, jakie przedmioty można w nich znaleźć. Dzięki temu kupujący łatwiej docierają do interesujących ich ofert. Wystawiając przedmiot na licytację, zadbaj o dobór odpowiedniej kategorii. Jeśli masz wątpliwości, sprawdź, gdzie podobne przedmioty wystawiają inni sprzedający.

Przykłady kategorii

 Przedmiot Odpowiednia Nieodpowiednia
Obudowa do telefonu Nokia 3310Telefony i akcesoria > Akcesoria GSM > Obudowy, panele Telefony i akcesoria > Telefony komórkowe > Nokia

Tutaj można wystawiać tylko telefony (model Nokia 3310).
Kierownica do komputeraKomputery > Urządzenia wskazujące > KierowniceGry > Komputerowe > PC > Wyścigi

Tutaj można wystawiać tylko gry komputerowe.

Jeśli oferta znajduje się w niewłaściwej kategorii, pracownicy Aukcji WOŚP mogą ją przenieść lub usunąć (jeśli kategoria jest zupełnie nieodpowiednia lub naruszenie zasad się powtarza).

Kilka informacji, które mogą okazać się przydatne:


Jeśli po wystawieniu oferty uznasz, że wybrana przez Ciebie kategoria jest nieodpowiednia, możesz ją zmienić. W tym celu znajdź ofertę w swojej zakładce Moje Allegro > Moja sprzedaż > Oferty: Sprzedaję i w menu "Opcje" kliknij w Edytuj ofertę. Przeniesiesz się do formularza sprzedaży wypełnionego przez Ciebie podczas wystawiania. Możesz w nim dokonać stosownych zmian. Na samej górze listy parametrów Twojej oferty znajdziesz pole "Kategoria" z przyciskiem Zmień. Kliknij w ten przycisk, a następnie wybierz poprawną kategorię.

Pamiętaj, że kategorię przedmiotu możesz zmienić tylko, jeśli nie została jeszcze złożona oferta kupna.